autohunt.nl

Toyota RAV4 occasion kopen

De RAV4 gold als een van de eerste compacte SUV's en is inmiddels bijna volledig overgestapt op hybride aandrijving. Voor een occasion is het belangrijk onderscheid te maken tussen de oudere benzine- en dieselversies en de huidige hybride generaties.

Geproduceerd van 1994 tot heden

Toyota RAV4

De RAV4 introduceerde begin jaren negentig het idee van een compacte, wendbare SUV met de rijeigenschappen van een personenauto, wat het model tot een populaire occasion in zijn segment maakte. Vanaf de vierde generatie voegde Toyota een hybride uitvoering toe, die inmiddels de facto standaard is geworden binnen het gamma.

Bij oudere generaties draait de motorkeuze nog om een gangbare benzine- of dieselmotor, terwijl de nieuwere generaties overwegend met het HSD-hybridesysteem worden verkocht, aangevuld met een oplaadbare Plug-in-uitvoering. Die twee werelden vragen om een andere aankoopcheck, wat verderop op deze pagina apart wordt behandeld.

Kies een bouwjaar

45.038 exemplaren van de RAV4 staan in Nederland geregistreerd, met 2019 als drukste jaargang (4.914 auto's).

20002026

Van deze 26 jaargangen hebben we een eigen pagina met gebreken, terugroepacties en vraagprijzen:

Toyota RAV4 in cijfers

45.675

Registraties in Nederland

€ 46.666

Gemiddelde catalogusprijs

1.549 kg

Gemiddeld gewicht

Wat betaal je ervoor

Vraagprijzen van een Toyota RAV4 zoals ze de afgelopen twaalf maanden op occasionsites stonden.

Meest gevraagd
€ 31.000
Bandbreedte
€ 17.900 tot € 47.900
€ 17.900€ 47.900

Acht op de tien advertenties zaten tussen deze twee bedragen. Dit loopt over alle bouwjaren heen, dus het bouwjaar verklaart het grootste deel van dat verschil. Kies hieronder een jaargang voor het bedrag van dat jaar.

Gemeten op occasionadvertenties tot en met augustus 2026. Dit zijn vraagprijzen, geen verkoopprijzen.

Nu te koop

Een Toyota RAV4 bij Carvendo, prijzen van 18 augustus.

Deze auto's staan bij Carvendo, wij verkopen ze niet zelf. Koop je er een, dan ontvangen wij een vergoeding; voor jou verandert de prijs daar niet door.

Brandstofverdeling

Hybride61,4%
Benzine36,9%
Diesel1,5%
LPG0,3%

Het grootste deel van dit aanbod rijdt op hybride.

Gemiddelde CO2-uitstoot: 156 g/km. Elektrische auto's tellen niet mee in dit gemiddelde, dat is zo berekend.

Op basis van 45.631 registraties.

Terugroepacties

23

Terugroepacties voor de Toyota RAV4

20

Nog lopend, dus nog niet overal hersteld

110.739

Auto's geraakt door de grootste actie in Nederland

23 van 23
  • Het beeld van de achteruitrijcamera kan bevriezen door een softwarefout.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld7.871 auto's in Nederlandgemeld 2026-02-16MGP250406kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Het beeldscherm van het digitale dashboard is mogelijk verkeerd geprogrammeerd waardoor er onnodig vaak gegevens worden weggeschreven naar een geheugen in het systeem.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld18.050 auto's in Nederlandgemeld 2025-10-30MGP250257kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De extra startblokkering bevat een fout waardoor deze ten onrechte opmerkt dat de sleutel ontbreekt of dat de batterij van de sleutel (bijna) leeg is.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld57 auto's in Nederlandgemeld 2024-12-24MGP240453kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De additionele startblokkering herkend mogelijk ten onrechte geen sleutel tijdens het rijden waardoor het hybridesysteem onverwacht uitgeschakeld wordt.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld854 auto's in Nederlandgemeld 2024-04-17MGP240085kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De Data Communicatie Module (DCM) wordt mogelijk niet geheel afgesloten na uitzetten van het contact. Hierdoor start de DCM niet op als het contact weer wordt aangezet waardoor de E-call functie niet geactiveerd wordt.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld6.330 auto's in Nederlandgemeld 2023-10-02MGP230387kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Een regelmodule op een gelijkstroomconverter kan zijn beschadigd en de converter niet uitschakelen.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig299 auto's in Nederlandgemeld 2023-07-19MGP230296kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Door een fout in de software kan het afgegeven vermogen van de hoogspanningsaccu niet beperkt wordt zoals bedoeld waardoor het hybridesysteem uitgeschakeld zal worden.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld56 auto's in Nederlandgemeld 2023-02-07MGP230037kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Door een softwarefout kan onbedoeld een reset plaatsvinden. Daarbij is het mogelijk dat de Data Communicatie Module (noodroepsysteem) beschadigt.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig7.134 auto's in Nederlandgemeld 2021-10-05MGP210445kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De kans bestaat dat er in de EGR (Exhaust Gas Recirculation) koeler een interne koelvloeistof lekkage ontstaat.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld388 auto's in Nederlandgemeld 2021-04-02MGP210160kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Het drijfgas in de bestuurdersairbaginflator kan vocht opnemen.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig8.922 auto's in Nederlandgemeld 2020-09-11MGP200243kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De onderste draagarmen kunnen scheuren vertonen.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig130 auto's in Nederlandgemeld 2020-07-10MGP200275kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Het eCall systeem is niet geactiveerd.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld1.599 auto's in Nederlandgemeld 2019-05-13MGP190214kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • In het brandstoffilter kan electrostatische lading opbouwen. Als gevolg van ontladen raakt de verbinding tussen het brandstoffilter en de brandstofaansluiting beschadigd.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld24 auto's in Nederlandgemeld 2018-03-06MGP170612kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Bij het activeren van de voorste passagiersairbag kan in de gasontsteker een te hoge druk worden opgebouwd. Hierdoor kan de behuizing beschadigen en kunnen metaaldeeltjes losraken en wegschieten.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig110.739 auto's in Nederlandgemeld 2016-04-26MGP150163kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De 3-puntsgordel komt tegen het frame van de achterbank. Hierdoor kan de gordel tijdens een frontale botsing beschadigd raken.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig9.484 auto's in Nederlandgemeld 2016-04-22MGP160070kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • In de hoofdschakelaar van de elektrische raambediening die aan de binnenzijde van het bestuurdersrportier gemonteerd is, kan als gevolg van een slechte smering slijtage optreden.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld27.458 auto's in Nederlandgemeld 2016-04-05MGP150332kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Bij het activeren van de bestuurdersairbag kan in de gasontsteker een te hoge druk worden opgebouwd. Hierdoor kan de behuizing beschadigen en kunnen metaaldeeltjes losraken en wegschieten.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig89.620 auto's in Nederlandgemeld 2016-02-10MGP150162kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Er bestaat een kans, dat een signaalkabel van de bestuurdersairbag vanwege de vorm en locatie door intern contact en ten gevolge van het draaien van het stuurwiel beschadigd raakt.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: laag1.620 auto's in Nederlandgemeld 2014-06-24MGP140108kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De achterwieldraagarmen kunnen corroderen indien de achterwieluitlijning bij een werkplaatsbezoek opnieuw is afgesteld en de specificaties voor het vastzetten van de moeren niet juist is opgevolgd.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig15.005 auto's in Nederlandgemeld 2012-10-30MGP120317kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • In het bestuurdersportier zit een hoofdschakelaar voor het bedienen van de electrisch bediende ramen. De schakelaars in deze hoofdschakelaar zijn onvoldoende gesmeerd.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld33.333 auto's in Nederlandgemeld 2012-10-10MGP120406kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Het kan voorkomen dat bij eerdere vervanging of loshalen van de injector(en) de klembouten met onvoldoende kracht is vastgezet.

    Risicobeoordeling RDW: ernstig5 auto's in NederlandMGP190001kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De sleepcontacten van de elektromotor van de rembekrachtiging maken mogelijk geen contact.

    Risicobeoordeling RDW: ernstigMGP190336kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • In het verwarmingselement van de ruitensproeier kan vocht binnendringen.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstigMGP200121kosten voor eigenaar: gratis bij dealer

Laatste actie gemeld op 2026-02-16. Een terugroepactie wordt kosteloos uitgevoerd door een merkdealer.

Wat valt op bij de APK

Gebreken die APK-keurmeesters de afgelopen drie jaar vaker constateerden dan gemiddeld bij een personenauto in Nederland. Dit zijn geconstateerde gebreken bij de keuring, geen afkeurpercentage en geen betrouwbaarheidsscore van dit model.

landelijk gemiddelde extra bij dit merk of model
  • Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht

    19%

    landelijk 12,1%, hier 6,9 procentpunt vaker

  • Stabilisator ondeugdelijk bevestigd, gebroken of gescheurd

    2,9%

    landelijk 0,8%, hier 2,1 procentpunt vaker

  • Bandenspanning niet op juiste waarde

    21,5%

    landelijk 19,5%, hier 2 procentpunt vaker

  • Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt

    17,1%

    landelijk 15,5%, hier 1,6 procentpunt vaker

  • Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse

    8,1%

    landelijk 6,5%, hier 1,6 procentpunt vaker

  • Mistachterlicht werkt niet (goed)

    2,9%

    landelijk 1,4%, hier 1,5 procentpunt vaker

  • Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk

    5,8%

    landelijk 4,4%, hier 1,4 procentpunt vaker

  • Stadslicht werkt niet (goed)

    11,7%

    landelijk 11%, hier 0,7 procentpunt vaker

  • Waarschuwingsinrichting controlesysteem bandenspanning geeft

    0,9%

    landelijk 0,2%, hier 0,7 procentpunt vaker

  • As of wielgeleidingselement ondeugdelijk

    1%

    landelijk 0,3%, hier 0,7 procentpunt vaker

De as loopt tot 25%. Deze percentages tellen niet op tot honderd: bij één keuring kunnen meerdere gebreken worden opgeschreven.

Op basis van 19.818 APK-keuringen.

Meest voorkomende gebreken (los van het landelijk gemiddelde)
  • Bandenspanning niet op juiste waarde · 21,5%
  • Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht · 19%
  • Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm · 17,9% (adviespunt, geen afkeur)
  • Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt · 17,1%
  • Band onvoldoende profiel · 14,3%

Generaties

RAV4 III · 2005 - 2012 (facelift 2009)

Gangbare generatie met uitsluitend benzine- en dieselmotoren, nog zonder hybride-optie. Leverbaar met voorwiel- of vierwielaandrijving.

RAV4 IV · 2012 - 2018 (facelift 2015)

Grotere, verzorgder uitgevoerde generatie die in 2016 voor het eerst het HSD-hybridesysteem introduceerde naast de bestaande benzine- en dieselmotoren.

RAV4 V · 2018 - heden (facelift 2022)

Volledig nieuw platform waarbij hybride de kern van het gamma vormt, aangevuld met de oplaadbare RAV4 Plug-in. De dieselmotor verdween uit het aanbod, de conventionele benzinemotor bleef als beperktere keuze beschikbaar.

Motorvarianten

2.0 VVT-i

benzine · 158 pk · 1998 cc

In de oudere generaties een eenvoudige, atmosferische motor zonder turbo die bekendstaat als bijzonder betrouwbaar.

2.2 D-4D

diesel · 150 pk · 2231 cc

2.5 Hybrid (HSD)

hybride · 218 pk · 2487 cc

Voor de meeste kopers de logische keuze binnen dit model: een beproefd, betrouwbaar hybridesysteem met een gunstig verbruik, mits de hybride-accu bij aankoop is gecontroleerd.

2.5 Plug-in Hybrid

plug-in hybride · 306 pk · 2487 cc

Bekende zwakke punten

Injector- en DPF-problemen bij de oudere D-4D-dieselmotor

Redactionele observatiekostbaar

De 2.2 D-4D-dieselmotor uit de derde en vierde generatie kan op hogere kilometerstanden last krijgen van injectorslijtage en een verstopt roetfilter, vooral bij overwegend kort stadsgebruik.

Speelt vooral bij: RAV4 III en IV met D-4D-motor die vooral voor korte, stedelijke ritten zijn gebruikt.

  • Vermogensverlies
  • Motorlampje met een injector- of roetfilter-gerelateerde foutcode
  • Rookontwikkeling bij optrekken

Kostenindicatie: € 500 - € 2.000

Navragen naar het rijprofiel van de vorige eigenaar voordat je een dieselversie koopt voor overwegend stadsgebruik.

Onterechte hybride-storingsmelding door een verzwakt 12-voltsysteem

Redactionele observatiehinderlijk

Naast de hybride-accu heeft de RAV4 Hybrid een apart 12-voltsysteem. Een verzwakte 12-voltaccu kan een storingsmelding van het hybridesysteem veroorzaken, terwijl de hybride-accu zelf prima functioneert.

Speelt vooral bij: Alle RAV4 Hybrid-generaties, vaker bij een oudere of weinig gebruikte 12-voltaccu.

  • Waarschuwingslampje van het hybridesysteem dat verdwijnt na het loskoppelen en opnieuw aansluiten van de 12-voltaccu
  • Auto die moeilijk opstart

Kostenindicatie: € 150 - € 350

Bij een hybride-storingsmelding eerst de 12-voltaccu laten controleren voordat je uitgaat van een probleem met de hybride-accu.

Capaciteitsverlies van de hybride-accu op zeer hoge kilometerstand

Redactionele observatiekostbaar

Net als bij elk hybridesysteem neemt de bruikbare capaciteit van de hybride-accu na verloop van jaren en veel kilometers geleidelijk af, wat zich uit in iets minder elektrisch rijbereik en een vaker inschakelende verbrandingsmotor.

Speelt vooral bij: Vooral RAV4 Hybrid-exemplaren met een zeer hoge kilometerstand.

  • Merkbaar minder elektrisch rijden bij lage snelheid dan bij een vergelijkbaar jonger exemplaar
  • Vaker inschakelende verbrandingsmotor

Kostenindicatie: € 1.500 - € 4.000

Bij een zeer hoge kilometerstand de conditie van de hybride-accu laten uitlezen door een Toyota-specialist.

Roestgevoeligheid bij de oudste generaties

Redactionele observatiehinderlijk

De vroegste RAV4-generaties met de reservewielhouder op de achterklep en het onderliggende subframe kunnen roestvorming vertonen, met name bij intensief winters gebruik.

Speelt vooral bij: Voornamelijk de oudste, minder gangbare exemplaren op de huidige occasionmarkt.

  • Zichtbare roestvlekken bij het subframe en de achterklepconstructie

Kostenindicatie: € 300 - € 1.500

Onderbodem en subframe visueel laten controleren bij een oudere occasion.

Onderhoud om op te letten

Hybride-accu (HSD) · Geen vast interval, wel periodieke conditiecontrole aan te raden bij hoge kilometerstand

Laat de conditie uitlezen door een Toyota-specialist bij twijfel of een zeer hoge kilometerstand.

12-voltaccu · Circa elke 4 tot 6 jaar, afhankelijk van gebruik

Kosten: € 150 - € 350

Een verzwakte 12-voltaccu wordt vaak ten onrechte aangezien voor een probleem met de hybride-accu.

Roetfilter en injectoren (D-4D) · Doorlopend, afhankelijk van rijprofiel

Bij overwegend stadsgebruik eerder aandacht nodig dan bij veel snelwegkilometers.

Laadkabel en onboard-lader (Plug-in Hybrid) · Bij elke beurt visueel controleren

Relatief nieuwe techniek binnen dit model, met nog beperkte data over hogere kilometerstanden.

Waar op te letten bij aankoop

  • Bij hybride: bij een storingsmelding eerst de 12-voltaccu laten controleren

    Voorkomt onterechte zorgen over de hybride-accu.

  • Bij hoge kilometerstand: conditie van de hybride-accu laten uitlezen

    Geeft een realistisch beeld van de resterende levensduur.

  • Bij diesel: navragen naar het rijprofiel van de vorige eigenaar

    Veel korte ritten verhogen de kans op injector- of roetfilterproblemen.

  • Onderbodem en subframe controleren op roest bij een oudere occasion

    Bekend aandachtspunt bij de vroegste generaties.

  • Bij Plug-in Hybrid: laadkabel en laadpoort visueel controleren

    Relatief nieuwe techniek binnen dit model.

  • Onderhoudsboekje en facturen volledig controleren op consistentie met de kilometerstand

    Geeft het meest betrouwbare beeld van de algehele staat.

Veelgestelde vragen over de Toyota RAV4

Is de hybride RAV4 betrouwbaar als occasion?+

Ja, het HSD-hybridesysteem geldt als bijzonder betrouwbaar en heeft inmiddels een lange trackrecord. Bij een zeer hoge kilometerstand is het wel verstandig de conditie van de hybride-accu te laten controleren.

Waarom geeft mijn RAV4 Hybrid een storingsmelding terwijl de auto goed rijdt?+

Een verzwakte 12-voltaccu kan een hybride-storingsmelding veroorzaken, ook als de hybride-accu zelf prima functioneert. Laat dit eerst controleren voordat je uitgaat van een probleem met het hybridesysteem.

Wat kost onderhoud van een Toyota RAV4?+

Onderhoud van de hybride-uitvoering is doorgaans beperkter dan bij een vergelijkbare benzine- of dieselauto, mede dankzij minder slijtage aan de remmen door regeneratief remmen. Reken op enkele honderden euro's per grote beurt.

Moet ik voor de hybride of de oudere benzine- of dieselversie kiezen?+

De hybride-uitvoering is zuiniger en heeft een beproefd, betrouwbaar systeem, maar is ook duurder in aanschaf. De oudere benzine- of dieselversies zijn goedkoper, met de dieselmotor als aandachtspunt bij overwegend stadsgebruik.

Is de Plug-in Hybrid RAV4 interessant als occasion?+

Voor wie regelmatig kan opladen en veel korte ritten rijdt, kan de Plug-in Hybrid voordelig zijn qua brandstofverbruik. Laat bij een occasion altijd de laadkabel en laadpoort controleren, aangezien dit relatief nieuwe techniek binnen dit model betreft.

Roest een Toyota RAV4 snel?+

Vooral de oudste generaties staan bekend om roestgevoeligheid bij het subframe en de achterklepconstructie. Nieuwere generaties zijn op dit vlak verbeterd, maar een controle blijft bij elke occasion verstandig.

Is de RAV4 geschikt als gezinsauto?+

Ja, de ruime kofferbak en de hoge zitpositie maken de RAV4 populair bij gezinnen. De hybride-uitvoering combineert die ruimte bovendien met een relatief laag verbruik voor een auto van dit formaat.

Laat Hunter een Toyota RAV4 zoeken

Vertel wat je zoekt: uitvoering, bouwjaar, budget. Hunter kamt het occasionaanbod uit en komt terug met exemplaren die erbij passen.

Zoek mijn Toyota RAV4 met Hunter

← Terug naar alle Toyota-modellen

Populaire modellen

Merken

Zoeken op wens