autohunt.nl

Renault Captur occasion kopen

De Captur was een van de eerste compacte crossovers en is inmiddels een vaste waarde in het Nederlandse straatbeeld. Met twee heel verschillende generaties op de occasionmarkt loont het om te weten waar de verschillen echt zitten.

Geproduceerd van 2013 tot heden

Renault Captur

De Captur combineert het formaat van een compacte hatchback met de hogere zitpositie van een crossover, wat het model populair maakt bij zowel starters als gezinnen met een tweede auto. De eerste generatie viel op door de kleurrijke uitvoeringen en het afneembare, wasbare bekledingsconcept, de tweede generatie werd volwassener en kreeg ook een plug-in hybride uitvoering.

Voor een occasion draait de keuze vooral om drie dingen: welke generatie past bij het budget, benzine of diesel, en handbak of de EDC-automaat. Elke keuze heeft eigen technische gevolgen die verderop op deze pagina worden toegelicht.

Kies een bouwjaar

115.462 exemplaren van de Captur staan in Nederland geregistreerd, met 2017 als drukste jaargang (12.076 auto's).

20132026

Van deze 14 jaargangen hebben we een eigen pagina met gebreken, terugroepacties en vraagprijzen:

Renault Captur in cijfers

115.511

Registraties in Nederland

€ 27.412

Gemiddelde catalogusprijs

1.197 kg

Gemiddeld gewicht

Wat betaal je ervoor

Vraagprijzen van een Renault Captur zoals ze de afgelopen twaalf maanden op occasionsites stonden.

Meest gevraagd
€ 17.850
Bandbreedte
€ 9.650 tot € 29.950
€ 9.650€ 29.950

Acht op de tien advertenties zaten tussen deze twee bedragen. Dit loopt over alle bouwjaren heen, dus het bouwjaar verklaart het grootste deel van dat verschil. Kies hieronder een jaargang voor het bedrag van dat jaar.

Gemeten op occasionadvertenties tot en met augustus 2026. Dit zijn vraagprijzen, geen verkoopprijzen.

Brandstofverdeling

Benzine75,3%
Hybride22,4%
Diesel1,7%
LPG0,7%

Het grootste deel van dit aanbod rijdt op benzine.

Gemiddelde CO2-uitstoot: 120 g/km. Elektrische auto's tellen niet mee in dit gemiddelde, dat is zo berekend.

Op basis van 115.462 registraties.

Terugroepacties

12

Terugroepacties voor de Renault Captur

4

Nog lopend, dus nog niet overal hersteld

12.418

Auto's geraakt door de grootste actie in Nederland

12 van 12
  • De O-ring tussen de elektromotor en de automatische versnellingsbak kan vroegtijdig slijten en kapot gaan.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: ernstig12.013 auto's in Nederlandgemeld 2023-05-11MGP230190kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De bevestiging van het panoramische dak is mogelijk onvoldoende.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: ernstig4 auto's in Nederlandgemeld 2020-05-27MGP200257kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De sensor ten behoeve van de stuurbekrachtiging in de stuurkolom werkt mogelijk niet goed en kan uitvallen.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld14 auto's in Nederlandgemeld 2020-03-02MGP200061kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De bevestigingsbout van het oprolmechanisme van de bestuurdersgordel is mogelijk niet goed vastgedraaid waardoor het oprolmechanisme zich in de behuizing kan verplaatsen en de gordel bij ingebruikname blokkeren.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: ernstig5 auto's in Nederlandgemeld 2020-01-14MGP200022kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Bij de productie van de katalysator zijn lasnaden mogelijk niet goed aangebracht. Hierdoor kan er een lek ontstaan.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld1 auto's in Nederlandgemeld 2019-02-14MGP180588kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De sensor voor de automatische hoogtevertelling van de koplampen is mogelijk niet goed ingesteld. Hierdoor werkt de automatische koplampverstelling mogelijk niet.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld33 auto's in Nederlandgemeld 2018-04-19MGP180153kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De linker en/of rechter voorwielnaaf is mogelijk onjuist geproduceerd. Als gevolg daarvan kan de wielnaaf scheuren of breken.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: ernstig63 auto's in Nederlandgemeld 2018-03-22MGP180150kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De rekeneenheid inspuiting van de motor, die de inspuiting van de brandstof in de motor regelt, werkt niet correct.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld53 auto's in Nederlandgemeld 2016-09-29MGP160129kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De brandstofslang kan in contact komen met een bevestigingsbout van de motorsteun. Hierdoor kan de slang doorslijten.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig5.201 auto's in Nederlandgemeld 2015-11-04MGP150350kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De brandstofleiding kan in contact komen met de leiding van de airconditioning. Hierdoor kan de brandstofleiding beschadigd raken.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig9.846 auto's in Nederlandgemeld 2015-07-20MGP150231kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De voorwielbinnenschermen kunnen verkeerd gemonteerd zijn. Hierdoor worden de remslangen geraakt en kunnen beschadigd raken.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig12.418 auto's in Nederlandgemeld 2015-03-24MGP150111kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Bij de dynamo kan kortsluiting optreden

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: nog niet bepaaldMGP200152kosten voor eigenaar: gratis bij dealer

Laatste actie gemeld op 2023-05-11. Een terugroepactie wordt kosteloos uitgevoerd door een merkdealer.

Wat valt op bij de APK

Gebreken die APK-keurmeesters de afgelopen drie jaar vaker constateerden dan gemiddeld bij een personenauto in Nederland. Dit zijn geconstateerde gebreken bij de keuring, geen afkeurpercentage en geen betrouwbaarheidsscore van dit model.

landelijk gemiddelde extra bij dit merk of model
  • Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan

    19,2%

    landelijk 5,4%, hier 13,8 procentpunt vaker

  • Bandenspanning niet op juiste waarde

    23,3%

    landelijk 19,5%, hier 3,8 procentpunt vaker

  • Band beschadigd

    11,8%

    landelijk 9,2%, hier 2,6 procentpunt vaker

  • Emissiebestrijdingssysteem niet compleet

    2,5%

    landelijk 0,2%, hier 2,3 procentpunt vaker

  • Richtingaanwijzers niet van gelijke grootte/sterkte/kleur

    1,6%

    landelijk 0,7%, hier 0,9 procentpunt vaker

  • Roestschade subframe

    1,1%

    landelijk 0,3%, hier 0,8 procentpunt vaker

  • Kentekenplaat; letter/cijfers niet goed leesbaar

    0,8%

    landelijk 0,4%, hier 0,4 procentpunt vaker

  • Bandenspanning op 1 as niet gelijk

    2,4%

    landelijk 2%, hier 0,4 procentpunt vaker

  • Mistachterlicht werkt niet (goed)

    1,7%

    landelijk 1,4%, hier 0,3 procentpunt vaker

  • Achteruitrijlicht werkt niet (goed)

    1,2%

    landelijk 1%, hier 0,2 procentpunt vaker

De as loopt tot 25%. Deze percentages tellen niet op tot honderd: bij één keuring kunnen meerdere gebreken worden opgeschreven.

Op basis van 50.530 APK-keuringen.

Meest voorkomende gebreken (los van het landelijk gemiddelde)
  • Bandenspanning niet op juiste waarde · 23,3%
  • Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan · 19,2%
  • Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm · 17,7% (adviespunt, geen afkeur)
  • Band onvoldoende profiel · 17,4%
  • Dimlicht onjuist afgesteld · 13,9%

Generaties

Captur I · 2013 - 2019 (facelift 2017)

Gebaseerd op het platform van de Clio IV, met een hoge instap en een ruime kofferbak voor het segment. Bekend om de kleurcombinaties tussen carrosserie en dak en de afneembare, wasbare stoelhoezen.

Captur II · 2019 - heden

Groter en volwassener dan de eerste generatie, gebouwd op het nieuwere CMF-B platform dat ook de Clio V gebruikt. Vanaf 2020 ook leverbaar als E-Tech plug-in hybride naast de reguliere TCe- en dCi-motoren.

Motorvarianten

0.9 TCe 90

benzine · 90 pk · 898 cc

Voor overwegend stadsgebruik een verstandige keuze binnen de eerste generatie: eenvoudiger dan de grotere TCe-motor en ruim voldoende vermogen voor dagelijks gebruik, mits met handbak.

1.2 TCe 120

benzine · 120 pk · 1197 cc

1.5 dCi 90

diesel · 90 pk · 1461 cc

Bij veel snelwegkilometers een zuinige en beproefde motor, mits het roetfilter regelmatig kan regenereren op langere ritten en niet overwegend voor korte stadsritten wordt ingezet.

1.3 TCe 130

benzine · 130 pk · 1332 cc

E-Tech plug-in hybride 160

plug-in hybride · 160 pk

Bekende zwakke punten

Kettingspanner TCe-motoren kwetsbaar bij de eerste generatie

Redactionele observatiekritiek

De 0.9 en 1.2 TCe-motoren uit de eerste generatie Captur gebruiken een distributieketting met een kettingspanner die bij onvoldoende olieonderhoud kan verslijten, waardoor de ketting kan gaan rammelen of in het ergste geval overslaat.

Speelt vooral bij: Vooral Captur I met 0.9 of 1.2 TCe-motor en een onduidelijke of onregelmatige onderhoudshistorie.

  • Rammelend of ratelend geluid bij het koud starten van de motor
  • Motorlampje met een foutcode gerelateerd aan de nokkenastiming
  • Onregelmatig stationair draaien na een koude start

Kostenindicatie: € 800 - € 3.000

Navragen naar de onderhoudshistorie van olieverversingen en tijdens de proefrit letten op geluid bij koude start.

EDC-automaat gevoelig voor koppelingsslijtage

Redactionele observatiekostbaar

De EDC-dubbelkoppelingsbak kan bij intensief stadsgebruik of achterstallige olieverversing slijtage vertonen aan de koppelingsplaten, met schokkerig schakelen als gevolg.

Speelt vooral bij: Captur I en II met EDC-automaat, met name exemplaren die veel in de stad hebben gereden.

  • Schokkerig of hortend schakelen bij optrekken vanuit stilstand
  • Een korte trilling bij het overschakelen tussen de eerste en tweede versnelling
  • Waarschuwing op het dashboard over de versnellingsbak

Kostenindicatie: € 600 - € 2.200

Onderhoudshistorie van de bakolie opvragen en tijdens de proefrit letten op schokkerig schakelen bij lage snelheid.

Roetfilter en EGR-klep gevoelig bij dCi in stadsgebruik

Redactionele observatiekostbaar

De 1.5 dCi-dieselmotor regenereert het roetfilter het beste bij langere ritten met een constant, hoger toerental. Bij overwegend korte stadsritten kunnen roetfilter en EGR-klep verstopt raken.

Speelt vooral bij: Dieselversies die vooral voor korte, stedelijke ritten zijn gebruikt.

  • Vermogensverlies
  • Motorlampje met een roetfilter- of EGR-gerelateerde foutcode
  • Verhoogd brandstofverbruik

Kostenindicatie: € 400 - € 1.500

Navragen naar het rijprofiel van de vorige eigenaar voordat je een dieselversie koopt voor overwegend stadsgebruik.

Elektrische storingen aan ruiten en centrale vergrendeling

Redactionele observatiehinderlijk

Zoals bij meer Renault-modellen uit dezelfde periode komen incidentele storingen voor aan elektrische ruitbediening en centrale vergrendeling, vaak gerelateerd aan het centrale elektronicamodule van de auto.

Speelt vooral bij: Voornamelijk Captur I, in mindere mate ook vroege Captur II.

  • Elektrisch raam dat traag of niet meer beweegt
  • Centrale vergrendeling die niet op alle portieren tegelijk reageert
  • Onverklaarbare waarschuwingslampjes op het dashboard

Kostenindicatie: € 150 - € 600

Tijdens de bezichtiging alle ruiten en sloten stuk voor stuk testen.

Onderhoud om op te letten

EDC-olie en filter · Elke 60.000 km of volgens fabrieksinterval

Kosten: € 180 - € 320

Sla deze beurt niet over, het is de belangrijkste manier om slijtage aan de koppelingsplaten te vertragen.

Distributieketting (TCe-motoren) · Geen vast vervangingsinterval, wel gevoelig voor slijtage bij achterstallig olieonderhoud

Gebruik altijd de voorgeschreven olieviscositeit, verkeerde olie versnelt slijtage aan de kettingspanner.

Roetfilter en EGR-klep (dCi) · Doorlopend, afhankelijk van rijprofiel

Bij overwegend stadsgebruik eerder aandacht nodig dan bij veel snelwegkilometers.

12V-accu (start-stopsysteem) · Elke 3 tot 5 jaar

Kosten: € 120 - € 250

Een verzwakte accu is een veelvoorkomende oorzaak van een haperend start-stopsysteem.

Waar op te letten bij aankoop

  • Koude start meemaken en letten op rammelend geluid uit de motor

    Vroeg signaal van een versleten kettingspanner bij TCe-motoren.

  • Bij EDC: proefrit bij lage snelheid, let op schokkerig schakelen

    Wijst op beginnende slijtage aan de koppelingsplaten.

  • Onderhoudsboekje controleren op tijdige olieverversingen

    Belangrijkste indicator voor de resterende levensduur van motor en bak.

  • Alle elektrische ruiten en de centrale vergrendeling stuk voor stuk testen

    Bekend gevoelig punt bij dit model.

  • Bij diesel: navragen naar het rijprofiel van de vorige eigenaar

    Veel korte ritten verhogen de kans op een verstopt roetfilter.

  • Bij een E-Tech plug-in hybride: laadgedrag en actuele actieradius navragen

    Geeft inzicht in de conditie van het accupakket.

Veelgestelde vragen over de Renault Captur

Welke Captur-generatie is verstandiger als occasion?+

De Captur II is ruimer, moderner uitgerust en heeft over het algemeen minder bekende elektronicastoringen dan de eerste generatie. De Captur I is wel goedkoper en met een handgeschakelde 0.9 TCe of dCi doorgaans een eenvoudigere, betaalbaardere keuze.

Moet ik een Captur met EDC-automaat of handbak kopen?+

Voor overwegend stadsgebruik met veel optrekken is een handbak simpeler en minder gevoelig voor slijtage. Bij veel snelwegkilometers is de EDC comfortabel, mits de onderhoudshistorie van de bakolie op orde is.

Is een dCi-dieselmotor verstandig in een Captur?+

Bij veel snelwegkilometers per jaar is de 1.5 dCi een zuinige en beproefde keuze. Voor overwegend stadsgebruik is een benzinemotor vaak verstandiger, omdat het roetfilter dan minder goed kan regenereren.

Wat kost onderhoud van een Renault Captur?+

Onderhoud zit doorgaans in de middenmoot, met een extra kostenpost als de EDC-bak aan olieverversing toe is. Reken op enkele honderden euro's per grote beurt bij een onafhankelijke garage met Renault-ervaring.

Is de plug-in hybride Captur interessant als occasion?+

Voor wie regelmatig kan opladen en veel korte ritten rijdt, kan de E-Tech plug-in hybride voordelig zijn qua brandstofverbruik. Laat bij een occasion altijd de actuele actieradius en het laadgedrag van de vorige eigenaar checken.

Waarom rammelt mijn Captur bij het starten?+

Bij de 0.9 en 1.2 TCe-motoren kan een rammelend geluid bij koude start wijzen op een versleten kettingspanner. Laat dit zo snel mogelijk beoordelen, want genegeerd kan dit uiteindelijk leiden tot een overgeslagen distributieketting en motorschade.

Is de Captur geschikt als eerste auto?+

De compactere Captur I met 0.9 TCe-motor en handbak is qua formaat en verzekeringskosten een redelijke keuze voor beginnende bestuurders. Let bij dit segment vooral op de schadehistorie, aangezien dit model vaak door jonge bestuurders is gereden.

Laat Hunter een Renault Captur zoeken

Vertel wat je zoekt: uitvoering, bouwjaar, budget. Hunter kamt het occasionaanbod uit en komt terug met exemplaren die erbij passen.

Zoek mijn Renault Captur met Hunter

← Terug naar alle Renault-modellen

Populaire modellen

Merken

Zoeken op wens